Półoś prawa demontaż skrzyni.

skrzynia, sprzęgło, itp.

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

halogen0
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 11:56 pm
Miejscowość: Nasielsk
Auto: Punto GT

Półoś prawa demontaż skrzyni.

Post autor: halogen0 »

Witam mam zapytanie odnoścnie demontażu półośki w punto gt. Tydzien temu kupilem i niestety rozleciało się sprzęgło. demontuje skrzynie właśnie i mam pytanko odnośnie tej półosi z podporą. Jak ją nalepiej wyjąć. Odkręcając podpore? mało miejsca jest obok turbo. odkręcać trzeba te 6 śrub na "imbus" przed podporą zeby wysunąć ją z podopory? o ile jest taka możliwość bo bym sie na nią skusił :) oraz z tego co widzę trzeba odkręcić pewnie te 3śruby m8 tylko jedną mam delikatnie obemkniętą a oczkiem tam nie podejde więc jak macie jakieś spostrzeżenia dotyczące tege bardo bym prosił o odpowiedź pozdrawiam.
turbomaniak
Spamer :P
Posty: 997
Rejestracja: sob mar 15, 2008 12:25 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: SZA

Re: Półoś prawa demontaż skrzyni.

Post autor: turbomaniak »

Teoretycznie nie musisz odkrecac tych 6 na imbus ale jesli to zrobisz bedziesz mial latwiej, nastepnie te trzy sruby ale m6 na klucz 10, potem sie pomodl i probuj wyciagac :wink:
halogen0
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 11:56 pm
Miejscowość: Nasielsk
Auto: Punto GT

Re: Półoś prawa demontaż skrzyni.

Post autor: halogen0 »

Dziekuje masz u mnie piwo
kornat
Aktywny użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: pt maja 29, 2009 1:03 am
Miejscowość: Warszawa/Płońsk
Auto: Punto GT

Re: Półoś prawa demontaż skrzyni.

Post autor: kornat »

jeżeli to nie tajemnica to które punto kupiłes?
halogen0
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 11:56 pm
Miejscowość: Nasielsk
Auto: Punto GT

Re: Półoś prawa demontaż skrzyni.

Post autor: halogen0 »

z bydgoszczy jeśli coś wiesz o nim to mów. Igłą nie jest ale zależało mi na nie przegnitej podłodze i jakimś możliwym stanie technicznym bylem w takcie zakupu na przeglądzie zawias wyszedł dobrze. Ale po przygodach z C20LET opla CA18DET nissana stwierdzilem ze musze mieć jakieś auto z niedużym silniczkiem w turbo i wybór padł na kropka:) http://imageshack.us/f/21/c230972462.jpg/" target="_blank a tu foto tarczy po wyjęciu co z tego ze miesa dużo jak lipa heh http://imageshack.us/f/252/18042012378.jpg/" target="_blank no ale jutro myślę coś dobrać jaką tarcze polecacie? temat wałkowany od czego podejdzie zaraz bede czytał ale jakieś cenne spostrzeżenia z chęcią tu przyjme:)
M@teu$z1992
Aktywny użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: pt sie 20, 2010 5:25 pm
Miejscowość: Czestochowa
Auto: Inne

Re: Półoś prawa demontaż skrzyni.

Post autor: M@teu$z1992 »

sprzęgło w punto gt jest wytrzymałe więc nie musisz kombinować i zakładać z jakiegos innego modelu. Kup sprzęgło, najlepiej VALEO, montuj i ciesz się jazdą :D
halogen0
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 11:56 pm
Miejscowość: Nasielsk
Auto: Punto GT

Re: Półoś prawa demontaż skrzyni.

Post autor: halogen0 »

Kupilem luk'a na valeo sie raz przejechałem mozliwe ze jakies wadliwe mi sie trafilo ale mam uraz :) Dzieki za pomoc
ODPOWIEDZ