Schodzenie na wolne obroty przy wyrzucaniu na luz.

układ elektryczny, układ wtryskowy i zapłonowy, SMT6, ECUMASTER, itp.

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

wieslawdriver
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: sob paź 30, 2010 8:08 pm
Miejscowość: warszawa
Auto: Punto GT

Schodzenie na wolne obroty przy wyrzucaniu na luz.

Post autor: wieslawdriver »

Witam Kolegów ! Czy ktoś ma lub miał podobny problem. Normalnie podczas jazdy gdy wyrzuciłem bieg na luz, to obroty schodziły do ok. 1000 obr/min i dopiero po zatrzymaniu auta schodziły do 850 obr/min. Od jakiegoś czasu od razu schodzą na 850 albo i mniej ,zależnie od temp. silnika . Nie wiem gdzie szukać przyczyny tego stanu ,podejrzewam brak dobrego kontaktu gdzieś na jakiejś złączce.
łukiewa
Obserwator
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 15, 2016 8:10 am
Miejscowość: Bydgoszcz
Auto: Uno 1.4T

Re: Schodzenie na wolne obroty przy wyrzucaniu na luz.

Post autor: łukiewa »

Mam podobny problem z tym, ze mi jeszcze szarpie podczas jazdy, poprostu sie zachwuje jakby nie mial mocy, dopiero jak wcisne w deske to sie budzi. Stalo sie tak po deszczowych dniach a teraz samoistnie mu przeszlo
ziuzio
Spamer :P
Posty: 1342
Rejestracja: wt gru 07, 2004 9:20 pm
Miejscowość: krakooff
Auto: Uno 1.4T
Lokalizacja: krakooff

Re: Schodzenie na wolne obroty przy wyrzucaniu na luz.

Post autor: ziuzio »

wieslawdriver pisze:Witam Kolegów ! Czy ktoś ma lub miał podobny problem. Normalnie podczas jazdy gdy wyrzuciłem bieg na luz, to obroty schodziły do ok. 1000 obr/min i dopiero po zatrzymaniu auta schodziły do 850 obr/min. Od jakiegoś czasu od razu schodzą na 850 albo i mniej ,zależnie od temp. silnika . Nie wiem gdzie szukać przyczyny tego stanu ,podejrzewam brak dobrego kontaktu gdzieś na jakiejś złączce.
Sprawdź czy dochodzi sygnał prędkości pojazdu do sterownika, to on odpowiada za podbicie obrotów.
łukiewa pisze:Mam podobny problem z tym, ze mi jeszcze szarpie podczas jazdy, poprostu sie zachwuje jakby nie mial mocy, dopiero jak wcisne w deske to sie budzi. Stalo sie tak po deszczowych dniach a teraz samoistnie mu przeszlo
Sprawdź układ zapłonowy; w szczególności kable, cewka, rozdzielacz.
wieslawdriver
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: sob paź 30, 2010 8:08 pm
Miejscowość: warszawa
Auto: Punto GT

Re: Schodzenie na wolne obroty przy wyrzucaniu na luz.

Post autor: wieslawdriver »

Skąd dochodzi ten sygnał prędkości ?
wieslawdriver
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: sob paź 30, 2010 8:08 pm
Miejscowość: warszawa
Auto: Punto GT

Re: Schodzenie na wolne obroty przy wyrzucaniu na luz.

Post autor: wieslawdriver »

Czy to sygnał który idzie z licznika prędkości do pinu nr 9 w sterowniku ?
ODPOWIEDZ