Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

pozostałe tematy nie związane z istniejącymi działami.

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

Eagle
Aktywny użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: śr mar 15, 2006 1:48 am
Miejscowość: Gdansk
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: Eagle »

przeczytalem temat i moge powiedziec tylko jedno ja pier**********

silniki padaja nie przez lpg a przez nie profesjonalny montaz i przez nie dbalstwo wlascicieli
wiem bo sam widziałem nie jedna instalacje kilka poprawiałem po gazownikach
kilka przykładów:
kiedyś trafiło do mnie autko znajomego z lpg mówi że coś słabo jedzie dużo pali itd zapytałem się czy wymieniał filtry w instalacji gaz a on na to a tam jakieś są?? zrobił już ze 50k km i nie wymieniał ani świec przewodów i filtrów gazowych bo powietrza i oleju to już tak :D
bylem kiedyś u mega gazownika i pytam się go jak ustawia gaz bo on specjalista a ja nie znam się na tym :) on mi na to ze na węch jak śmierdzi to za dużo :D
większość instalatorów stroi sekwencje za pomocą interfejsu czyli za pomocą org sondy w aucie no dla mnie trochę mało precyzyjne a jak zapytasz czy maja sondę szerokopasmowa oni ze tak ze na obd z jednej strony do auta a na usb do laptopa qfa wielcy stroiciele przesuwają suwak od dawki gazu i patrzą jak im napięcie na sondzie się zmienia
kolejny przykład geniuszu gazowników to zastosowanie taśmy klej do papieru jako izolacji a właściciel auta się dziwi ze jak deszcz pada to mu auto przerywa

ktoś w temacie pisał ze mikser czy tam mieszalnik zmniejsza średnice układu dolotowego to auto słabnie bo mnie powietrza dostaje zgadza się ale to dowód na to ze ktoś źle dobrał mikser co za problem dobrać taki jak średnica przepustnicy który zazwyczaj jest wąskim gardłem

są samochody z seryjną instalką i jeżdżą długo

imo gaz do seryjnego auta nie ważne jakiego TAK pod warunkiem że jest odpowiednio założony i eksploatowany
gaz do auta do zabawy NIE bo nie ma nic piękniejszego niż zapach dobrze przepalonego Vpowera racinga :)

i taka ciekawostka lpg ma około 104 oktanów
Punto GT 2.0 8VT
dziabi3
Aktywny użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: pn maja 16, 2011 9:05 pm
Miejscowość: Bydgoszcz
Auto: Inne

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: dziabi3 »

wiem że stare ale częściowo masz rację a częściowo bredzisz
bimberq
Obserwator
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 17, 2014 3:41 pm
Miejscowość: Zamość
Auto: Punto GT

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: bimberq »

Czyli taki PGtek ile powinien spalić gazu jak jest dobrze ustawiony gaz..?
Awatar użytkownika
goofer007
Spamer :P
Posty: 720
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 8:15 pm
Miejscowość: SZA
Auto: Punto GT

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: goofer007 »

Około 10-20% procent więcej niż benzyny.
Ile konkretnie to zależy od GTka, seria/dłubany, w jakim ogólnym stanie, jaka instalka LPG itp.
176B6.000 1372 GT
146A2.246 1301 TIE
G1odz!k
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 7:12 pm
Miejscowość: Lubla. 50km od Rzeszowa
Auto: Punto GT

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: G1odz!k »

Ja jeżdżę swoim PGT 3 lata na stagu i pali mi średnio 13litrow przy bucie.
ODPOWIEDZ