charakterystyczny stuk

skrzynia, sprzęgło, itp.

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

uniak 1.4T
Spamer :P
Posty: 522
Rejestracja: pt cze 12, 2009 11:04 am
Miejscowość: Mysłowice
Auto: Punto GT

charakterystyczny stuk

Post autor: uniak 1.4T »

problem pojawił się nagle, mianowicie stuk charakterystyczny dla wykończonego przegubu ( bardzo rytmiczny o częstotliwości równej prędkosci obrotowej koła) niestety to nie przeguby, wymieniłem wszystkie 4 (nie kupuje taniego dziadostwa typu pascal, wszystkie metelli)

z zaobserwowanych objawów które mogą na coś nakierować to, że nie ma znaczenia czy skręcam kołami czy jadę prosto, TERAZ UWAGA, stuk pojawia się TYLKO w momencie wciskania pedału przyspieszenia jadąc na biegu :cisza: w żadnej innej kombinacji stuku nie słychac a wali ewidentnie z koła
rożek
Aktywny użytkownik
Posty: 209
Rejestracja: wt lis 21, 2006 3:25 am
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Poznań

Re: charakterystyczny stuk

Post autor: rożek »

pewnie satelity przeskakują
Awatar użytkownika
DeviL
Punto2 killer
Posty: 1332
Rejestracja: śr maja 10, 2006 1:58 pm
Miejscowość: Kraków
Auto: Inne

Re: charakterystyczny stuk

Post autor: DeviL »

Moze byc tez sprzeglo albo ktoras poduszka silnik/skrzynia itp . Z doswiadczenia wiem ,ze to co sie wydaje skad slychac moze mylic.
Potrzebujesz części do swojego włocha wal z vin-em na priv-a ;)
zima
Obserwator
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 11:18 pm
Miejscowość: Myszków
Auto: Inne

Re: charakterystyczny stuk

Post autor: zima »

mnie tak właśnie stukało rytmicznie i jak jechałem na biegu czy zwalniałem na biegu to stukało jak przyspieszałem to się robiło cicho i padły przekładnie planetarne. też myślałem na początku ze to przeguby a tu skrzynia. radze ci to ogarnąć za czasu aby nie było większej krzywdy
Awatar użytkownika
goofer007
Spamer :P
Posty: 720
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 8:15 pm
Miejscowość: SZA
Auto: Punto GT

Re: charakterystyczny stuk

Post autor: goofer007 »

zima pisze:mnie tak właśnie stukało rytmicznie i jak jechałem na biegu czy zwalniałem na biegu to stukało jak przyspieszałem to się robiło cicho i padły przekładnie planetarne. też myślałem na początku ze to przeguby a tu skrzynia. radze ci to ogarnąć za czasu aby nie było większej krzywdy
Myślę, że w przeciągu tych kilku miesięcy od momentu ostatniego posta w temacie sprawa została ogarnięta :cisza:
176B6.000 1372 GT
146A2.246 1301 TIE
ODPOWIEDZ