Problem ze sprzegłem

skrzynia, sprzęgło, itp.

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

Awatar użytkownika
janek75
Użytkownik
Posty: 137
Rejestracja: wt sty 11, 2011 10:34 pm
Miejscowość: Rzeszów
Auto: Punto GT

Problem ze sprzegłem

Post autor: janek75 »

Witam. wsadzilem do punto GT turbinę od nissana 200sx i mam problemy ze sprzęgłem. Troszeczke dlużej śpi niż zwykła, ale jak zacznie pomopwać od 3 zaczyna puszczać sprzegło, mimo to że jest w idealnym stanie. Efekt jest piorunujący przy przyśpieszaniu ale strasznie czuć sprzegło. Co z tym fantem zrobić? Może wymienić sprzegło na jakieś inne, ale jakie? Sama wymiana turbiny to nie wszystko co zrobilem ale szczegolnie chodzi mi o problem ze sprzegłem
Punto 2.0 16vT
Bravo 2.0 20vT
Abarth GP SS
Punto Evo Abarth
Awatar użytkownika
BARTEKcoupe
Spamer :P
Posty: 793
Rejestracja: pn lis 03, 2008 7:32 pm
Miejscowość: Skarżysko Kamienna
Auto: Inne

Re: Problem ze sprzegłem

Post autor: BARTEKcoupe »

seryjene sprzęgło wytrzymuje bardzo dużo i na tym turbo nie ma możliwości aby się ślizgało. Tarcza wytarta, albo docisk nie trzyma
Punto GT >1.4 >> 1.4 k14 >>> 1.4 GT20s >>>> 2.0 16vt >>>>> 1.6 GT20s>>>>>>Coupe 20vt
.....psss......pssss.....pssssss :)
Awatar użytkownika
janek75
Użytkownik
Posty: 137
Rejestracja: wt sty 11, 2011 10:34 pm
Miejscowość: Rzeszów
Auto: Punto GT

Re: Problem ze sprzegłem

Post autor: janek75 »

sprawdzałem i niby wszystko jest w porzadku. Tarcza jest gruba a na docisku łożysko zrobiło dopiero niewileki slad od wysprzeglania. Sprzegło jest firmy valeo
Punto 2.0 16vT
Bravo 2.0 20vT
Abarth GP SS
Punto Evo Abarth
Awatar użytkownika
BARTEKcoupe
Spamer :P
Posty: 793
Rejestracja: pn lis 03, 2008 7:32 pm
Miejscowość: Skarżysko Kamienna
Auto: Inne

Re: Problem ze sprzegłem

Post autor: BARTEKcoupe »

Ja bym obadał docisk dobrze, bo to że łożysko mało wytarło miejsce styku o niczym nie świadczy
Punto GT >1.4 >> 1.4 k14 >>> 1.4 GT20s >>>> 2.0 16vt >>>>> 1.6 GT20s>>>>>>Coupe 20vt
.....psss......pssss.....pssssss :)
ODPOWIEDZ