[PGT] Cięzko kręci rozrusznik, szarpie na średnich obrotach.

turbo, głowica, dolot, układ paliwowy, itp.

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

Awatar użytkownika
Sil
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: pn gru 04, 2006 12:37 pm
Miejscowość: Gdynia
Auto: Punto GT

[PGT] Cięzko kręci rozrusznik, szarpie na średnich obrotach.

Post autor: Sil »

Zrobiło się ostatnio nagle i bez żadnych ostrzeżeń.

Zaczął mi w czasie jazdy szarpać na średnich obrotach (1500 - 2500).
Po zatrzymaniu nie odpaliłem samochodu bo rozrusznik dwa razy zakręcił i "stanał".

Pierwsza myśl - przeskoczył rozrząd. Zawiozłem do mechanika - rozkręcił, sprawdził okazało się, że było ok (znaczy twierdził, że o jeden ząbek był przeskoczony, ale traktuję to stwierdzenie z daleko idącą rezerwą). Do tego zdiagnozował źle założoną nakrętkę na kole pasowym. Stwierdził, że to nie to i odesłał mnie do elektryka, żeby sprawdzić na komputerze. Za całość zainkasował 200 zł [no swoje się na rozbierał (zdjął koło i obejrzał rozrząd, hehe), niech mu będzie] (;

Więc to nie to.

Więc szukam dalej.
Jak jest zimny, to trochę cięzko kręci, ale zapali. Jak się zagrzeje, to po zatrzymaniu przez godzinę rozrusznik nie przekręci silnika (zepchnięty z górki na piątce ruszy).

Aku już ładowałem (choć może być, że już ma swoje lata, ale świeżo po naładowaniu to samo).
Kombinowałem dziure w dolocie. Może i z tego byłoby szarpanie w średnich i nie wkręcanie w obroty, ale ciężko kręcący rozrusznik chyba nie.

W tej chwili obstawiam, że może przewody zapłonowe (bo jak mokro to chyba jest gorzej, poza tym widać, że sieją, to i tak do wymiany) i paliwo się zbiera w cylindrach blokując rozrusznik...? Możliwe??

Jakieś pomysły co kropkowi może dolegać?



Podsumuję objawy:
- Jak jest gorący, to rozrusznik nie jest w stanie zakręcić silnikiem.
- Szarpie w średnich obrotach.
- Nie wkręca się na wysokie obroty (czasami jak się depnie na luzie w opór, to się wkręci na 4500 puffnie, pruchnie i dopiero jak sie puści i depnie znowu, to się wkręci).
Porzućcie wszelką nadzieje, którzy pijecie herbatę.
ODPOWIEDZ