Impulsator skrzyni PGT

skrzynia, sprzęgło, itp.

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

dzikidaniel
Aktywny użytkownik
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 8:27 pm
Miejscowość: Stara Kiszewa

Impulsator skrzyni PGT

Post autor: dzikidaniel »

Szukam impulsator skrzyni. Niby sporo Fiatów jak np Bravo mają takowe ale wg epera czujniki są inne. Stad pytanie: czy można dopasować z jakiegoś auta takowy czujnik? Czy tylko podejdzie od PGT? Ewentualnie gdzie szukać (bo zapewne w ASO jak za zboże każą płacić)?
Ostatnio zmieniony pt sie 27, 2010 1:11 pm przez dzikidaniel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ZibiUT
"FireStarter"
Posty: 2098
Rejestracja: czw gru 02, 2004 3:49 pm
Miejscowość: Kampinos
Auto: Uno 1.3T
Kontakt:

Re: Impulsator skrzynie PGT

Post autor: ZibiUT »

pasowac powinien z kazdego jedynie wskazania nie wiem jakie beda
http://www.zibisoft.pl - Hamownia podwoziowa - Ożarów Mazowiecki
dzikidaniel
Aktywny użytkownik
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 8:27 pm
Miejscowość: Stara Kiszewa

Re: Impulsator skrzynie PGT

Post autor: dzikidaniel »

No właśnie chodzi o to by były takie same ;)
megazord
Aktywny użytkownik
Posty: 223
Rejestracja: sob lip 17, 2010 2:07 am
Miejscowość: slask
Auto: Inne

Re: Impulsator skrzynie PGT

Post autor: megazord »

Od wskazań jest licznik. Z tyłu na obudowie jest napisane ile impulsów na obrót jest aby wskazania były poprawne. Co do czujnika powinien pasować z każdego PI z ABS. W 1.2 8v miałem czujnik z TD.
dzikidaniel
Aktywny użytkownik
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 8:27 pm
Miejscowość: Stara Kiszewa

Re: Impulsator skrzynie PGT

Post autor: dzikidaniel »

Z tym że żadne MK1 nie ma wyskalowanego prędkościomierza do 240 kmh. Nie wiem co z tym fantem zrobić za bardzo...
megazord
Aktywny użytkownik
Posty: 223
Rejestracja: sob lip 17, 2010 2:07 am
Miejscowość: slask
Auto: Inne

Re: Impulsator skrzynie PGT

Post autor: megazord »

dzikidaniel pisze:Z tym że żadne MK1 nie ma wyskalowanego prędkościomierza do 240 kmh. Nie wiem co z tym fantem zrobić za bardzo...
To nie ma znaczenia. Przecież impulsator nie przerywa impulsów po osiągnięciu 200km/h (liczniki ze zwykłych PI) tylko daje je dalej z odpowiednio wyższą częstotliwością (im szybciej jedziesz tym szybciej wychodzą impulsy ze skrzyni). Jeszcze raz powtarzam że od tego co wskazuje licznik jest układ w nim wbudowany określający ilość impulsów na obrót.
dzikidaniel
Aktywny użytkownik
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 8:27 pm
Miejscowość: Stara Kiszewa

Re: Impulsator skrzyni PGT

Post autor: dzikidaniel »

No i o tym mówię. Daj mi pewność że nie będzie przekłamywał prędkości to za nabędę takowy...
megazord
Aktywny użytkownik
Posty: 223
Rejestracja: sob lip 17, 2010 2:07 am
Miejscowość: slask
Auto: Inne

Re: Impulsator skrzyni PGT

Post autor: megazord »

Tak jak pisałem, w 1.2 mam impulsator z TD. Liczniki różnią się tym że ten od TD ma na obudowie napis 230 giri, z 1.2 ma 200 giri. Impulsator mimo że troszkę inny z wyglądu wskazuje dobrze, tzn licznik pokazuje to samo co na ori impulsatorze.
SC MPI bez wspomagania kierownicy ma taki sam impulsator jak PI HSD, a licznik przecież wyskalowany do 180. SC MPI ze wspomaganiem ma katalogowo inny impulsator (pin z impulsem rozdzielony jest na dwa piny, jeden do licznika, drugi do wspomagania), a na impulsatorze z wersji bez wspomagania też wszystko działa tylko samemu trzeba dolutować kabelek do kabelka w wiązce żeby wyjście impulsu było na dwa kabelki.
Wniosek - To musi działać
ODPOWIEDZ