Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

pozostałe tematy nie związane z istniejącymi działami.

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

Palkovky
Obserwator
Posty: 10
Rejestracja: śr cze 17, 2009 7:18 pm

Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: Palkovky »

Czesc jestem tutaj calkiem nowy, prosze o pomoc chce kupic sobie Punto gt przegladam to forum od kilku dni czytam wszystko widze ze to jest samochod dla kogos kto ma pojecia o mechanice. Znalazlem na allegro punto gt w sumie za nie duze pieniadze bo za 5 tys, z sekwencyjna instalacja gazowa. Prosze o wasza pomoc! Z gory dziekuje
Awatar użytkownika
Tschoob
Zaawansowany użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pt gru 09, 2005 7:28 pm
Miejscowość: Warszawa
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: Tschoob »

z doswiadczenia moge ci powiedziec ze albo bedziesz miec duze szczescie albo ten samochod be3dzie sie tak sypac ze bedziesz go szybko sprzedawac...kolega kupil takie punto i w remont wsadzil ponad drugie tyle...a co do gazu to opienie sa podzielone...ja osobiscie uwazam ze uszkadza silnik bo jest "suchym" paliwem i uszkadza np gniazda zaworowe a z osprzetu przeplywomierz,kata,sonde,zawor egr(nie wiem czy wystepuje)...

ja bym wolal dolozyc i kupic cos w lepszym stanie i bez gazu

pzdr
Uno 1.3 Turbo seria na miasto :)
Uno 1.4 16V - rally car :)
hz10
Spamer :P
Posty: 968
Rejestracja: czw lis 30, 2006 9:11 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Starachowice

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: hz10 »

ee tam mój gt-ek jest z lpg sekwencyjnym i jeżeli jest dobrze ustawiony to jest oki , mówimy oczywiście o serii bo schody zaczynają sie jak auto ma 1.4 i 180ps :wink: no i ta cena gazu 1,5 pln :jump2:
Awatar użytkownika
Tschoob
Zaawansowany użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pt gru 09, 2005 7:28 pm
Miejscowość: Warszawa
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: Tschoob »

wiesz,wiele zalezy od traktowania,czy dobry gaz a poza tym opisujac pgt opisywalem stan za 5 tysi :) zgodzisz sie ze kolega moze sie wwalic na duza mine z takim pgt ? bo jezeli gdzies mozna kupic za 5 tysiecy PLN punto GT w dobrym stanie to ja zapisuje sie na 2 :D
Uno 1.3 Turbo seria na miasto :)
Uno 1.4 16V - rally car :)
Palkovky
Obserwator
Posty: 10
Rejestracja: śr cze 17, 2009 7:18 pm

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: Palkovky »

A wiec tak punto kosztuje 5 tys. i licze sie z tym ze remont tego silnika bedzie nie unikniony a jezeli nie remont to sprawdzenie turba wymiana pewnie uszczelki pod glowica rozrzad i jakies tam pierdoly. Mam jeszcze jedno pytanie czy ten silnik faktycznie jak taki awaryjny?
Awatar użytkownika
Tschoob
Zaawansowany użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pt gru 09, 2005 7:28 pm
Miejscowość: Warszawa
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: Tschoob »

Palkovky pisze:A wiec tak punto kosztuje 5 tys. i licze sie z tym ze remont tego silnika bedzie nie unikniony a jezeli nie remont to sprawdzenie turba wymiana pewnie uszczelki pod glowica rozrzad i jakies tam pierdoly. Mam jeszcze jedno pytanie czy ten silnik faktycznie jak taki awaryjny?



jezeli dbasz o silnik,nie palujesz na zimnym ,nie gasisz na goracym to silnik ci sie odwdzieczy...generalnie nie jest bardziej awaryjny niz inne silniki turbo z tych rocznikow :)
Uno 1.3 Turbo seria na miasto :)
Uno 1.4 16V - rally car :)
Palkovky
Obserwator
Posty: 10
Rejestracja: śr cze 17, 2009 7:18 pm

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: Palkovky »

A powiedzcie mi jeszcze jedno na co mam zwrocic uwage ogladajac ten samochod? Tylko prosil bym tak wiecej szczegułow. Dzieki za info chlopaki :)
Awatar użytkownika
mrowczan
Aktywny użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: pn paź 29, 2007 8:04 pm
Miejscowość: Częstochowa
Auto: Inne

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: mrowczan »

Szukamy, szukamy i... mamy! viewtopic.php?f=1&t=5
Nie liczac blacharki (chociaz podloga czesto bywa dziurawa :) ) reszta podobna
Awatar użytkownika
Grzegorz1987
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:18 am
Miejscowość: Dobiesz (Piaseczno)
Auto: Inne

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: Grzegorz1987 »

Krotko i na temat
Punto GT + LPG = KONIEC AUTA :roll:
SPRZEDAM Toyota Corolla 2.0D4D 2005r.
Awatar użytkownika
bartekgt
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 05, 2008 8:50 am
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: bartekgt »

kup sobie 1.1 i jeździj na benie a nie o GT myslisz, jeśli szukasz GT i pytasz o gaz to: TO NIE AUTO DLA CIBIE
Awatar użytkownika
goofer007
Spamer :P
Posty: 720
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 8:15 pm
Miejscowość: SZA
Auto: Punto GT

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: goofer007 »

Grzegorz1987 pisze:Krotko i na temat
Punto GT + LPG = KONIEC AUTA :roll:


Guzik prawda, GT po modach na źle wystrojonym LPG = koniec auta, ale jak to będzie seryjny gietek, z dobrze wystrojoną sekwencją nic mu nie będzie, stereotyp niszczenia silników przez gaz narodził się przez ludzi którzy montując w starych heblach gaz walczyli tylko o to żeby jeszcze i jeszcze mniej palił i nie obchodziło nikogo takie coś jak AFR czy EGT to tez nie ma się co dziwić że silniki klękały...
176B6.000 1372 GT
146A2.246 1301 TIE
Palkovky
Obserwator
Posty: 10
Rejestracja: śr cze 17, 2009 7:18 pm

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: Palkovky »

bartekgt pisze:kup sobie 1.1 i jeździj na benie a nie o GT myslisz, jeśli szukasz GT i pytasz o gaz to: TO NIE AUTO DLA CIBIE


Pytam o to, bo nie jestem w stanie utrzymac go jezdzac na benzynie. Kolega ma volvo w turbie na sekwencji i mowi ze wszystko ok chodzi. Dla was polowy to pewnie samochod na weekend albo jak macie kase zeby lac, ja szukam samochodu ktory "jedzie" i nie trzeba miec stacji benzynowej.
Awatar użytkownika
mrowczan
Aktywny użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: pn paź 29, 2007 8:04 pm
Miejscowość: Częstochowa
Auto: Inne

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: mrowczan »

Ano zyjemy w kraju stereotypow. Jak FIAT, to musi byc gowno, bo szwagier mial malucha i nie chcial odpalac, wiec FIATy sa be, a sasiad Poloneza na gaz, ktory mu strzelal co chwile, po czym zajechal sie silnik, wiec gazu tez trzeba unikac... Zyjemy w XXI wieku, technologie ida do przodu, juz nie ma instalacji regulowanych na srubke, wiec jak bedzie sekwencja dobrze zalozona i dobrze wyregulowana, to nic z silnikiem nie bedzie, moze tylko troche slabiej sie wkrecac na obroty (mniejsza kalorycznosc gazu w porownaniu do benzyny, w turbo jest to bardziej odczuwalne)
Awatar użytkownika
Tschoob
Zaawansowany użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pt gru 09, 2005 7:28 pm
Miejscowość: Warszawa
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: Tschoob »

Palkovky pisze:
bartekgt pisze:kup sobie 1.1 i jeździj na benie a nie o GT myslisz, jeśli szukasz GT i pytasz o gaz to: TO NIE AUTO DLA CIBIE


Pytam o to, bo nie jestem w stanie utrzymac go jezdzac na benzynie. Kolega ma volvo w turbie na sekwencji i mowi ze wszystko ok chodzi. Dla was polowy to pewnie samochod na weekend albo jak macie kase zeby lac, ja szukam samochodu ktory "jedzie" i nie trzeba miec stacji benzynowej.


kolego jezeli szukasz taniego auta do przemieszczania sie na codzien to odpusc sobie punto GT za 5 tysiecy zlotych...bo bedzie potem placz jak sie cos uje...e albo nierowno bedzie chodzic...
Uno 1.3 Turbo seria na miasto :)
Uno 1.4 16V - rally car :)
Palkovky
Obserwator
Posty: 10
Rejestracja: śr cze 17, 2009 7:18 pm

Re: Jak sprawuje sie LPG w Punto GT

Post autor: Palkovky »

Kupujac to punto mysle o rozebraniu tego silnika odrazu przegladnieciu turbo uszczelka pod glowica sprawdzenie glowicy wymianie sprzegla, przegladnieciu wszystkiego co trzeba.
ODPOWIEDZ