czerwona kontrolka ??

pozostałe tematy nie związane z istniejącymi działami.

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

Awatar użytkownika
apac
Aktywny użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw gru 09, 2004 6:17 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Kraków

czerwona kontrolka ??

Post autor: apac »

Na desce rozdzielczej zapalila mi sie czerwona kontrolka ktorej znaczenia do konca nie znam (moge sie tylko domyslac) Znajduje sie po prawej stronie - "drzwi z kluczykiem", juz kiedys zapalala mi sie bez przyczyny i sama zgasla po jakims czasie, dzisiaj znowu to samo. co to moze byc? W aucie mialem zainstalowany fabryczny centralny zamek, po wypieciu dosc duzego przekaznika ktory tym sterowal podpialem sie czesciowo pod istniejejca elektryke od fabrycznego c-z. Wszystko dziala tak jak trzeba, nie wiem jaka jest tego przyczyna ze srednio raz na 3 miesiace sie wlacza to cos, moze wilgoc :roll:
Bylo UT, jest Bravo GT.
ziuzio
Spamer :P
Posty: 1342
Rejestracja: wt gru 07, 2004 9:20 pm
Miejscowość: krakooff
Auto: Uno 1.4T
Lokalizacja: krakooff

Post autor: ziuzio »

O ile myślę o tej samej kontrolce, to jest do kontrolka niedomknięcia(która świeci się zawsze gdy tylko otwierasz drzwi) drzwi, której czujnik znajduje się w/przy zamku drzwiowym(taki stosunkowo mały wyłączniczek na dwa kabelki).
Awatar użytkownika
apac
Aktywny użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw gru 09, 2004 6:17 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Kraków

Post autor: apac »

Na fotce widac o ktora kontrolke mi chodzi. Nigdy nie swiecila sie/gasla przy otwartych/zamknietych drzwiach. Zawsze albo nie swiecila albo swieci na stale jak w tym momencie. Krancowki przy drzwiach dzialaja ok (te sterujace lampka) no chyba ze chodzi o inne (np te przy silownikach jesli dobrze pamietam tez jest tam cos takiego).

Obrazek
Bylo UT, jest Bravo GT.
Awatar użytkownika
ZibiUT
"FireStarter"
Posty: 2098
Rejestracja: czw gru 02, 2004 3:49 pm
Miejscowość: Kampinos
Auto: Uno 1.3T
Kontakt:

Post autor: ZibiUT »

Tak . Chodzi dokładnie o te przy zamku.
http://www.zibisoft.pl - Hamownia podwoziowa - Ożarów Mazowiecki
ziuzio
Spamer :P
Posty: 1342
Rejestracja: wt gru 07, 2004 9:20 pm
Miejscowość: krakooff
Auto: Uno 1.4T
Lokalizacja: krakooff

Post autor: ziuzio »

To to jest właśnie kontrolka niedomknięcia drzwi, powinna świecić od momentu kiedy drzwi się tylko "spuści" przy otwieraniu na ten pierwszy zaskok i potem świeci cały czas przy otwartych drzwiach. Przełącznik/czujnik od tego systemu jest obok siłownika od centralnego zamka, zarówno w lewych jak i prawych drzwiach. Te wyłączniki od lampki to już osobny system, dużo później działający(dopiero jak się uchyli drzwi:)).
Awatar użytkownika
apac
Aktywny użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw gru 09, 2004 6:17 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Kraków

Post autor: apac »

czyli czeka mnie sciaganie tapicerki :? jak sie zrobi troche cieplej... dzieki za pomoc.
Bylo UT, jest Bravo GT.
Lui
Spamer :P
Posty: 1445
Rejestracja: pn maja 09, 2005 1:46 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Post autor: Lui »

A od czego jest taka kontrolka jakby z chłodnicą? Jak jezdziłem to świeciła mi się zawsze pewnien czas po tym jak otwierałem zbiorniczej z płynem chłodzącym...
Fiat Grande Uno
www.uno-racing.prv.pl
Awatar użytkownika
apac
Aktywny użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw gru 09, 2004 6:17 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Kraków

Post autor: apac »

Lui pisze:A od czego jest taka kontrolka jakby z chłodnicą? Jak jezdziłem to świeciła mi się zawsze pewnien czas po tym jak otwierałem zbiorniczej z płynem chłodzącym...


strzelam; kontrolka niskiego poziomu plynu w zbiorniczku wyrownawczym... Z tego co wiem byla w std w mk1, ciekawe dlaczego zrezygnowali z tego w mk2 - wg mnie b. przydatna rzecz - a cos o tym wiem, jakis czas temu strzelil mi glowny dolny waz od chlodnicy :evil:
Bylo UT, jest Bravo GT.
ODPOWIEDZ