Śruby pływające

amortyzatory, sprężyny, koła, hamulce, itp.

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

Patryk21
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 3:24 pm
Miejscowość: Kunowo
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Śruby pływające

Post autor: Patryk21 »

Panowie. Załatwiłem sobie większe Felgi do swojego uniacza no ale nie pasują mi na śruby. Rozstaw mam 4x98 a tam są 4x100. Czy śruby pływające cos tu pomogą ? I ile musze ich kupić na każde koło ? Muszą być 4 na koło czy nie koniecznie ? Z Góry dzieki za odpowiedz :)
Awatar użytkownika
goofer007
Spamer :P
Posty: 720
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 8:15 pm
Miejscowość: SZA
Auto: Punto GT

Re: Śruby pływające

Post autor: goofer007 »

Pomogą, po 4 na każde koło.
Jeszcze sobie sprawdź jaki masz otwór centrujący, bo może się nie obejść bez dokupienia pierścieni, albo roztaczania.
176B6.000 1372 GT
146A2.246 1301 TIE
Patryk21
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 3:24 pm
Miejscowość: Kunowo
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Śruby pływające

Post autor: Patryk21 »

Dzieki wielkie :D
beza
Aktywny użytkownik
Posty: 198
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 8:08 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Śruby pływające

Post autor: beza »

goofer007 pisze:po 4 na każde koło
bym sie poklucil, bo 3 sruby sie pokryja, roznica w rozstawie wyjdzie na ostatniej srubie.
Awatar użytkownika
goofer007
Spamer :P
Posty: 720
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 8:15 pm
Miejscowość: SZA
Auto: Punto GT

Re: Śruby pływające

Post autor: goofer007 »

beza pisze:
goofer007 pisze:po 4 na każde koło
bym sie poklucil, bo 3 sruby sie pokryja, roznica w rozstawie wyjdzie na ostatniej srubie.
No ja znam takich co i bez pływających 4x100 założyli, no ale żeby pożałować parę zł na 4 dodatkowe śruby i zakładać 3 pływające i jedna zwykłą, no bez przesady :!:
176B6.000 1372 GT
146A2.246 1301 TIE
megazord
Aktywny użytkownik
Posty: 223
Rejestracja: sob lip 17, 2010 2:07 am
Miejscowość: slask
Auto: Inne

Re: Śruby pływające

Post autor: megazord »

beza pisze:
bym sie poklucil, bo 3 sruby sie pokryja, roznica w rozstawie wyjdzie na ostatniej srubie.
A potem będą posty dlaczego mi się buda trzęsie jak zawieszenie bez luzów, koła wyważone, wszystko sprawne itd.
beza
Aktywny użytkownik
Posty: 198
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 8:08 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Śruby pływające

Post autor: beza »

goofer007 pisze:No ja znam takich co i bez pływających 4x100 założyli, no ale żeby pożałować parę zł na 4 dodatkowe śruby i zakładać 3 pływające i jedna zwykłą, no bez przesady :!:
znasz mnie :P mialem w 125p bez plywakow, boki czesto wchodzily i nic sie nie dzialo ;) i mnie troche nie zrozumiales, chodzilo mi o to ze mozna 3 zwyklymi srubami zlapac i dac jedna plywajaca, bo na ostatniej srubie wychodzi roznica i nie-plywak wchodzi pod katem.
megazord pisze:A potem będą posty dlaczego mi się buda trzęsie jak zawieszenie bez luzów, koła wyważone, wszystko sprawne itd.
bo sruby to jest hooy, centrowanie najwazniejsze.
dzikidaniel
Aktywny użytkownik
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 8:27 pm
Miejscowość: Stara Kiszewa

Re: Śruby pływające

Post autor: dzikidaniel »

beza pisze:chodzilo mi o to ze mozna 3 zwyklymi srubami zlapac i dac jedna plywajaca, bo na ostatniej srubie wychodzi roznica
Pierd... Jak rozstaw w piaście jest inny jak w feldze to na każdej śrubie jest dodatkowa siła. Gadanie że tylko na 4tej jest co najmniej lekkomyślne i bez wyobraźni.
Faktem jest że wiele ludzi jeździ bez pływaków, kwestia tylko ile jeździ i jak jeździ...
beza
Aktywny użytkownik
Posty: 198
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 8:08 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Śruby pływające

Post autor: beza »

Ja mam swoje zdanie, Ty masz swoje - mozemy sobie jeszcze popisac, ale jest to dzialanie bezcelowe.
dzikidaniel pisze:Pierd...
zostaw tym, ktorzy maja o tym pojecie :P
dzikidaniel
Aktywny użytkownik
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 8:27 pm
Miejscowość: Stara Kiszewa

Re: Śruby pływające

Post autor: dzikidaniel »

beza pisze:Ja mam swoje zdanie, Ty masz swoje - mozemy sobie jeszcze popisac, ale jest to dzialanie bezcelowe.
Mieć swoje zdanie to jedno, pisanie głupot o różnicy na ostatniej śrubie to drugie. Chyba zapominasz że felga ma otwór centrujący (po co jest to chyba wiesz), felga wchodząc na piastę się centruję, wychodzi że masz na każdej śrubie przesunięcie o 1 mm względem oryginału (jeśli mówimy o 4x100 na 4x98). Jak Ty sobie wyobrażasz że tylko na ostatniej śrubie wyjdzie różnica?
beza pisze:
dzikidaniel pisze:Pierd...
zostaw tym, ktorzy maja o tym pojecie :P
To żeś mi dowalił, aż w pięty poszło... :roll:
uniak 1.4T
Spamer :P
Posty: 522
Rejestracja: pt cze 12, 2009 11:04 am
Miejscowość: Mysłowice
Auto: Punto GT

Re: Śruby pływające

Post autor: uniak 1.4T »

dzikidaniel nie dyskutuj z nim bo to nie ma sensu, gosc ma jakis problem ze soba ewidentnie, pojawia sie raz na miesiac i sieje zamęt

Zibi bana mu dac :cisza:
dzikidaniel
Aktywny użytkownik
Posty: 221
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 8:27 pm
Miejscowość: Stara Kiszewa

Re: Śruby pływające

Post autor: dzikidaniel »

uniak 1.4T, tu nie chodzi o tego "osobnika" tylko o fakt że ktoś przeczyta co on napisał a potem zdziwi się że gdzieś koła zgubił...
uniak 1.4T
Spamer :P
Posty: 522
Rejestracja: pt cze 12, 2009 11:04 am
Miejscowość: Mysłowice
Auto: Punto GT

Re: Śruby pływające

Post autor: uniak 1.4T »

akurat jezdziłem na feldze 4x100 przy piascie 4x98 i napewno nie da sie tego zrobic na jednej pływającej
zeby sie kolega zaraz nie przyczepił ze sie nie da to dodam ze ok da sie koło załozyc ale co z tego jak tocząc sie bedzie ósemki kręcic
beza
Aktywny użytkownik
Posty: 198
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 8:08 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Śruby pływające

Post autor: beza »

dzikidaniel pisze:Jak Ty sobie wyobrażasz że tylko na ostatniej śrubie wyjdzie różnica?
nie musze sobie tego wyobrazac, bo mialem, jezdzilem, nie oszczedzalem przy 4x100@4x98.
uniak 1.4T pisze:nie dyskutuj z nim bo to nie ma sensu, gosc ma jakis problem ze soba ewidentnie, pojawia sie raz na miesiac i sieje zamęt
jezeli moje zdanie jest dla Ciebe problemem, to nie musisz czytac tego co pisze. Zamet siejesz Ty swoimi sugestiami na temat mojej osoby.
dzikidaniel pisze:uniak 1.4T, tu nie chodzi o tego "osobnika" tylko o fakt że ktoś przeczyta co on napisał a potem zdziwi się że gdzieś koła zgubił...
nikogo "osobniku" nie zmuszam, zeby robil to tak jak ja napisalem, wyrazam tylko swoje zdanie (od tego jest forum), ktorego nie zmienie.
uniak 1.4T pisze:akurat jezdziłem na feldze 4x100 przy piascie 4x98 i napewno nie da sie tego zrobic na jednej pływającej
zeby sie kolega zaraz nie przyczepił ze sie nie da to dodam ze ok da sie koło załozyc ale co z tego jak tocząc sie bedzie ósemki kręcic
jakbys jezdzil to wiedzialbys co piszesz, no ale widze, ze nie masz pojecia; jak kolo oparte o piaste cala powierzchnia przykrecone 4 srubami moze "robic osemki" na wlasnej osi? Jezeli Ty to zaobserwowales, no to chyba nie dokreciles kola i problem nie wynikal z innego rozstawu.

Po tym co widze, strach sie bac jakie czarne mysli w Waszych glowach beda sie rodzic po tych zdjeciach, ktore macie ponizej.

http://i243.photobucket.com/albums/ff51 ... 010285.jpg" target="_blank
http://img259.imageshack.us/img259/6746 ... on2mn4.jpg" target="_blank
http://lh5.ggpht.com/_D8X6UQF0ykI/SihYe ... c/s512/Zdj" target="_blankęcie001.jpg

Wybaczam Wam, ze nie potraficie wykroczyc wyobraznia poza bojazliwa percepcje spostrzegania swiata, w koncu nie kazdy moze umyslowo wykroczyc poza granice ciemnogrodu.
uniak 1.4T pisze:Zibi bana mu dac :cisza:
Chyba poprosze, bo moc ciemnogrodu mnie przeraza!!!
megazord
Aktywny użytkownik
Posty: 223
Rejestracja: sob lip 17, 2010 2:07 am
Miejscowość: slask
Auto: Inne

Re: Śruby pływające

Post autor: megazord »

Co innego zmiana otworów w feldze, a co innego brak współosiowości otworów na linii felga-piasta. Tak więc nie wiem co mają mieć wspólnego te fotki z tematem o stosowaniu śrub pływających. :niewiem:
ODPOWIEDZ