POLIURETANY PUNTO GT

amortyzatory, sprężyny, koła, hamulce, itp.

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

Praetorian
Obserwator
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 29, 2010 3:48 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: WrocłaW

POLIURETANY PUNTO GT

Post autor: Praetorian »

Witam!

Mam wielką prośbę do forumowiczów, szczególnie z Wrocławia i okolic, ale nie tylko!!!

W najbliższym czasie firma bikopur z Wrocławia podejmie się zrobienia do Punto Mk1 zestawu poliuretanów na całe zawieszenie. Ja zostawię auto na pomiary, jednakże nie wszystkie pomiary uda się zrobić na złożonym zawieszeniu, a nie mogę na chwilę obecną auta rozmontować, bo nim jeżdżę na codzień.

Prośba brzmi następująco. Jeśli ktoś posiada elementy zawieszenia, w których są tuleje, typu np. wahacze to bardzo proszę o udostępnienie ich na pomiary. Mogą być one pogięte, połamane, byle były w nich nie uszkodzone miejsca na tuleje.

Naturalnie chodzi o Punto mk1 GT, ale jeśli elementy zawieszenia są takie same w innych wersjach, to tuleje będą pasowały do wszystkich punciaków.

Osoby mogące pomóc proszę o kontakt przez Priv, GG:4369271 lub telefon 691-334-323.

Proszę także o kontakt osoby zainteresowane kupnem kompletu poliuretanów na zawieszenie kiedy będą już wyprodukowane! Im więcej osób, tym taniej wyjdzie produkcja.

Cena poliuretanów będzie wahała się w granicach 300-500 pln za komplet. Do wyboru będą poliuretany SPORT i poliuretany do jazdy na codzień. Sportowe są żółte i bardzo twarde, natomiast te drugie-czerwone są tylko trochę twardsze od seryjnych, ale mają znacznie wydłużone życie i są bardziej wytrzymałe. Naturalnie jedne i drugie znacznie poprawiają prowadzenie samochodu.


Pozdrawiam i proszę o wsparcie!!!!
One man can make a difference!
Awatar użytkownika
kwiatek.pl
Spamer :P
Posty: 676
Rejestracja: wt mar 10, 2009 1:19 pm
Miejscowość: RADOM
Auto: Uno 1.4T

Re: POLIURETANY PUNTO GT

Post autor: kwiatek.pl »

a czemu do uno nie zrobicie :niewiem: :(
Awatar użytkownika
ZibiUT
"FireStarter"
Posty: 2098
Rejestracja: czw gru 02, 2004 3:49 pm
Miejscowość: Kampinos
Auto: Uno 1.3T
Kontakt:

Re: POLIURETANY PUNTO GT

Post autor: ZibiUT »

Do przedniego zawieszenia w UNO są dostepne poliuretany bo sa takie same jak w CC/SC.
Jedynie na drązek stabilizatora przy wachaczu nie pasują ale da sie przerobić. Na tył niestety jest problem choć pewnie jak by dobrze poszukał to coś by dobrał.
http://www.zibisoft.pl - Hamownia podwoziowa - Ożarów Mazowiecki
Lui
Spamer :P
Posty: 1445
Rejestracja: pn maja 09, 2005 1:46 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Re: POLIURETANY PUNTO GT

Post autor: Lui »

Zibi122 pisze:Do przedniego zawieszenia w UNO są dostepne poliuretany bo sa takie same jak w CC/SC.
Jedynie na drązek stabilizatora przy wachaczu nie pasują ale da sie przerobić. Na tył niestety jest problem choć pewnie jak by dobrze poszukał to coś by dobrał.


100% sprawdzałeś ? Bo dobra cena za zały zestaw na przód.
Fiat Grande Uno
www.uno-racing.prv.pl
Praetorian
Obserwator
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 29, 2010 3:48 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: WrocłaW

Re: POLIURETANY PUNTO GT

Post autor: Praetorian »

Jeżeli dostarczycie mi manele od Uno, to załatwie i do Uno. Kwestia dogadania się z chłopakami z Bikopuru. Do PGT będzie mi prościej, bo mogę im zostawić swoje auto na 1 dzień na przykład i sobie pomierzą co potrzeba, ale nie wszędzie dojdziesz na zmontowanym zawieszeniu.
One man can make a difference!
Awatar użytkownika
ZibiUT
"FireStarter"
Posty: 2098
Rejestracja: czw gru 02, 2004 3:49 pm
Miejscowość: Kampinos
Auto: Uno 1.3T
Kontakt:

Re: POLIURETANY PUNTO GT

Post autor: ZibiUT »

Lui pisze:
Zibi122 pisze:Do przedniego zawieszenia w UNO są dostepne poliuretany bo sa takie same jak w CC/SC.
Jedynie na drązek stabilizatora przy wachaczu nie pasują ale da sie przerobić. Na tył niestety jest problem choć pewnie jak by dobrze poszukał to coś by dobrał.


100% sprawdzałeś ? Bo dobra cena za zały zestaw na przód.


Gumy do wahaczy wg katalogu IC są te sane do UNO i CC/SC. Guma stabilizatora w uno ma 18 mm a w cc/sc 17 mm.

Będę pewnie za jakies 3-4 tyg jak sie ciepło zrobi zakładał.
http://www.zibisoft.pl - Hamownia podwoziowa - Ożarów Mazowiecki
Lui
Spamer :P
Posty: 1445
Rejestracja: pn maja 09, 2005 1:46 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Re: POLIURETANY PUNTO GT

Post autor: Lui »

Praetorian pisze:Jeżeli dostarczycie mi manele od Uno, to załatwie i do Uno. Kwestia dogadania się z chłopakami z Bikopuru. Do PGT będzie mi prościej, bo mogę im zostawić swoje auto na 1 dzień na przykład i sobie pomierzą co potrzeba, ale nie wszędzie dojdziesz na zmontowanym zawieszeniu.


od wachaczy mam pod ręką, mogę wysłać żeby zobaczyli czy będą napewno takie same jak w sc/cc
Fiat Grande Uno
www.uno-racing.prv.pl
Awatar użytkownika
wolks
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: sob lut 06, 2010 10:52 pm
Miejscowość: szcz-
Auto: Punto GT
Lokalizacja: stargard

Re: POLIURETANY PUNTO GT

Post autor: wolks »

Tuleja gumowa dopasowuje sie do ułozenia kąta wachacza koła poliuteran tego nie zrobi ja nie wiem czy jest sens wstawiac plastik szybsze zuzycie opon i taczka juz całkiem moze sie myle... :|
Praetorian
Obserwator
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 29, 2010 3:48 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: WrocłaW

Re: POLIURETANY PUNTO GT

Post autor: Praetorian »

Ten poliuretan miękkszy nie jest aż tak straszny, więc myślę, że w zamian za to, co oferuje, można się trochę pomęczyć... A jeśli będzie dobrze ustawiona geometria zawieszenia po wymianie tulei, to myślę, że opony nie powinny się bardziej zużywać.
One man can make a difference!
turbomaniak
Spamer :P
Posty: 997
Rejestracja: sob mar 15, 2008 12:25 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: SZA

Re: POLIURETANY PUNTO GT

Post autor: turbomaniak »

A ja sie pytam po jaki wuj sa wam potrzebne te pouliretany? Chcecie z auta zrobic taczke na metalowym kolku? To sie nadaje na tor a nie do normalnej jazdy :!:
hz10
Spamer :P
Posty: 968
Rejestracja: czw lis 30, 2006 9:11 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Starachowice

Re: POLIURETANY PUNTO GT

Post autor: hz10 »

dobrze gada polać mu . ja jeszcze napisze że żywotność jest taka że możecie śmiało od razu po kilka kompletów na rok zamawiać :lol:
Lui
Spamer :P
Posty: 1445
Rejestracja: pn maja 09, 2005 1:46 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Re: POLIURETANY PUNTO GT

Post autor: Lui »

turbomaniak pisze:A ja sie pytam po jaki wuj sa wam potrzebne te pouliretany? Chcecie z auta zrobic taczke na metalowym kolku? To sie nadaje na tor a nie do normalnej jazdy :!:


nie inaczej raczej :P , moje się i tak już do miasta nie nadaje, szczególnie po tej zimie :o
Fiat Grande Uno
www.uno-racing.prv.pl
Praetorian
Obserwator
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 29, 2010 3:48 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: WrocłaW

Re: POLIURETANY PUNTO GT

Post autor: Praetorian »

Ja tam autem jeżdżę jak chcę popałować tylko. W sumie to może robię 100 km tygodniowo jak jest zima, a w sezonie max 1000-2000 miesięcznie. I to wszystko praktycznie wieczorami, na spoty, na jakieś kjs-y i tyle. Na trase i na zakupy mam renówke kombi w dizlu :) Więc mogę sobie zapodać poliuretany.

Ps. A co do tej żywotności, to miałeś poliuretany? Ja pogadałem z paroma znawcami tematu, z takimi co to jeżdżą w KJS i na codzień autami na poliuretanach i jakoś od 2 lat nie wykazały ŻADNYCH śladów eksploatacji.

Nie chcecie zakładać, to nikt Wam nie każe, mi zależy na twardym zawieszeniu i dobrym prowadzeniu, to sobie na sztywno budę zrobię do kół jak będę chciał :fuck:
One man can make a difference!
shogunnn
Obserwator
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:55 pm

Re: POLIURETANY PUNTO GT

Post autor: shogunnn »

turbomaniak pisze:A ja sie pytam po jaki wuj sa wam potrzebne te pouliretany? Chcecie z auta zrobic taczke na metalowym kolku? To sie nadaje na tor a nie do normalnej jazdy :!:


Kompletna bzdura...

W Polsce się tak niestety utarło że montując poliuretan samochód zamienia się w taczkę, a wszystko za sprawą jakiegoś amatora który kupił kiedyś wałek teflonu, dał do wytoczenia tulejki panu Gieniowi za browca, a po połamaniu wahaczy stwierdził że poliuretan jest do bani...

Przede wszystkim poliuretan można zrobić w dowolnej twardości (skala Shore'a A), nawet bardziej miękkie od oryginalnych tulei metalowo gumowych, ale nie o to przecież chodzi...

Nie mam zamiaru robić sobie tu jakiejś autoreklamy, chciałbym tylko uświadomić niedowiarków i rozwiać jakieś durne mity na temat poliuretanu.

Pozdrawiam wszystkich Turbo-Maniaków!!!

P.S.Do Uno też można zrobić, przyślijcie tylko wahacz, dla ochotnika zestaw gratis :wink:
POLYURETHANE COMPONENTS
http://WWW.STRONG-FLEX.EU" target="_blank
Awatar użytkownika
wolks
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: sob lut 06, 2010 10:52 pm
Miejscowość: szcz-
Auto: Punto GT
Lokalizacja: stargard

Re: POLIURETANY PUNTO GT

Post autor: wolks »

oryginalne tuleja jest to metalowa tuleja zalana gumą poliuretan ma oddzielnie tulejki metalowe beda pracowac (przesuwać sie), moje pytanie do kolegi jak to ma nie napie...?? przykładowa w cc i seju na tylnych wahaczach wystarczy ze odklei sie ta metalowa tulejka od gumy luzu nie ma a wali jak by koło miało odpasc zenada ludzie... kazdy robi z swoim autem co che pozdr. :P :jump2:
ODPOWIEDZ