Punto GT gaśnie.

układ elektryczny, układ wtryskowy i zapłonowy, SMT6, ECUMASTER, itp.

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

Awatar użytkownika
Wax
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: śr paź 27, 2010 6:26 pm
Miejscowość: Świdnica
Auto: Punto GT
Lokalizacja: Świdnica

Punto GT gaśnie.

Post autor: Wax »

Witam jestem tu nowy i jestem dosyć świeżym posiadaczem PGT.
Wczoraj zrobiłem nim 300KM na trasie, a dzisiaj pojawiły się dziwne objawy.
Zapalam silnik i falują obroty, auto kiepsko wtedy reaguje na dodawanie gazu, tak jakby nie dostawało paliwa i gaśnie. Podobnie jest gdy dojeżdżam do świateł i wyrzucam bieg, obroty spadają dość sporo i jak go nie przytrzymam na obrotach to gaśnie.
Zdarzyło się też, że nie chciał w ogóle zapalić.
Zapowietrzony układ paliwowy ? Silnik krokowy ? Pompa ?
Prosiłbym o jakieś sugestie. Turbina ładnie ssie, na wysokich obrotach się nie krztusi. Troszkę lepiej jest gdy silnik jest nagrzany, w okolicach temp. roboczej, wtedy trzyma 900obr.

PS.
Jeszcze jedno pytanko, jakie powinno być ciśnienie oleju podczas jazdy - zegar przy doładowaniu turbiny.
96' 176.B2.000 Giallo Expolit - seria, 320tys. przebiegu.
95' 176.A4.000 Midnight Blue - dłubany
turbomaniak
Spamer :P
Posty: 997
Rejestracja: sob mar 15, 2008 12:25 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: SZA

Re: Punto GT gaśnie.

Post autor: turbomaniak »

Witaj :wink: Najpierw pochwal sie tym nabytkiem w odpowiednim dziale, bo moze ktos zna samochod i bedzie wiedzial co mu dolegalo jeszcze u porzedniego wlasiciela. Druga sprawa poczytaj sobie forum, uzyj szukajki i znajdziesz duzo odpowiedzi. To co piszesz wyglada na jakas nieszczelnosc w dolocie, cisnienie oleju powinno byc na maks na wskazniku ale nie zawsze ten wskaznik pokazuje rzeczywiste cisnienie :wink:
Awatar użytkownika
BARTEKcoupe
Spamer :P
Posty: 793
Rejestracja: pn lis 03, 2008 7:32 pm
Miejscowość: Skarżysko Kamienna
Auto: Inne

Re: Punto GT gaśnie.

Post autor: BARTEKcoupe »

wskaźniki ciśnienia na blacie to zabawki i radze się nie sugerować.
Posprawdzaj nieszczelności, ale raczej by nie jechał również na wysokich obrotach. obstawiam sondę lub przepływomierz.
Koło Ciebie jest sporo chłopaków z gt-ekami, więc warto się do nich zwrócić o pomoc.
Punto GT >1.4 >> 1.4 k14 >>> 1.4 GT20s >>>> 2.0 16vt >>>>> 1.6 GT20s>>>>>>Coupe 20vt
.....psss......pssss.....pssssss :)
ODPOWIEDZ