Problem z elektryką w Punto GT

układ elektryczny, układ wtryskowy i zapłonowy, SMT6, ECUMASTER, itp.

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

Awatar użytkownika
JARO_Cz-wa
Zaawansowany użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn sie 07, 2006 11:26 am
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: SC

Problem z elektryką w Punto GT

Post autor: JARO_Cz-wa »

Dziś wyjechałem po malowaniu i składaniu auta no i mam niemiłą niespodzianke :cry: Brak świateł mijania, drogowych, wycieraczek, spryskiwaczy szyb, ogrzewania tylnej szyby oraz wentylatora nawiewu. Natomiast światła przeciwmgielne, pozycyjne, kierunkowskazy, klakson, el. szyby i lusterka działają. Silnik na szczęście też odpala :roll: Sprawdziłem na szybko wszystkie bezpieczniki i wszystkie niby są ok. Po tym jak zauważyłem że nie kręci mi się wentylator nawiewu czasem jeszcze się załączał, ale teraz już niebardzo chce to działać. W momencie gdy usterka się pojawia słychać jakby zwieranie bądź rozwieranie jakiegoś przekaźnika gdzieś w okolicy skrzynki bezpieczników :roll:
Ktoś może miał podobnie lub kojaży co by to mogło być :?: Przeglądałem schematy w książce ale niebardzo z nich coś sensownego wynika :?
Ostatnio zmieniony ndz maja 04, 2008 1:18 pm przez JARO_Cz-wa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Luu
Zaawansowany użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pt lip 06, 2007 8:06 pm
Miejscowość: białystok
Auto: Uno 1.4T

Post autor: Luu »

A przewód masowy dobrze trzyma sie auta?
Uno Turbo 1.4 mk2
Awatar użytkownika
JARO_Cz-wa
Zaawansowany użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn sie 07, 2006 11:26 am
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: SC

Post autor: JARO_Cz-wa »

Luu pisze:A przewód masowy dobrze trzyma sie auta?

O którym przewodzie dokładnie myślisz? Bo jak mniemam to chyba nie chodzi o ten od akumlatora?
Awatar użytkownika
Luu
Zaawansowany użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pt lip 06, 2007 8:06 pm
Miejscowość: białystok
Auto: Uno 1.4T

Post autor: Luu »

ten który jest odpowiedzialny za połączenia przy bezpiecznikach, nie wiem jak to dokładnie wygląda w punto
Uno Turbo 1.4 mk2
Awatar użytkownika
JARO_Cz-wa
Zaawansowany użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn sie 07, 2006 11:26 am
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: SC

Post autor: JARO_Cz-wa »

No i usterka zdjagnozowana, upalony jeden ze styków przy stacyjce :roll: Znów wydatki :cry: Niewiecie może czy da rade kupić samą wkładke z przełącznikami czy tylko całe stacyjki sprzedają :?:
Załączniki
stacyjka.JPG
ziuzio
Spamer :P
Posty: 1342
Rejestracja: wt gru 07, 2004 9:20 pm
Miejscowość: krakooff
Auto: Uno 1.4T
Lokalizacja: krakooff

Post autor: ziuzio »

Do zwykłego Punto tylko całość, więc do GT zapewne nie inaczej, poszukaj może jakiejś używki:).
ODPOWIEDZ