Pytanie o remont silnika

turbo, głowica, dolot, układ paliwowy, itp.

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

Ridek
Obserwator
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 31, 2017 10:12 pm
Miejscowość: Nowy Sącz
Auto: Uno 1.3T

Pytanie o remont silnika

Post autor: Ridek »

Hej wszystkim jestem Grzesiek, forum przegladam od dawna ale dopiero sie zarejestrowałem. Sprawa jest taka, że szukam kogos konkretnego i godnego polecenia z małopolski kto podjąłby sie remontu silnika 1.3t. Jestem w trakcie reanimacji uniacza i szukam jakiegoś specmajstra co sie na tym zna. Silnik odpala, jedzie, ale kopci na niebiesko. Chce zeby go rozebrac na czesci i zrobic od podstaw. Moc finalnie to pińćrazyoko 160 koni. Silnik przywioze pod wskazany adres.

W związku z tym pytanie czy wgl idzie dostac jeszcze czesci do takiego remontu, tj. tłoki itd., i czy ma to wgl sens czy lepiej uturbiać jakies 1.6? Tyle ze mam dwa silniki 1.3 i lepiej by bylo chyba przy tym zostać.

Wiadomo jakby bylo ze 180 kunia to by bylo lepiej (zibi ma z tego co widze cos koło tego, i w sumie tak by mi pasowało)

Ile zielonych trzeba na to mniej wiecej wyciagnac ze skarbonki? (kasa jest na ten cel pytam orientacyjnie)

No chyba ze cena bedzie zaporowa to poceluje w mniejsze moce. W kazdym razie remont chce zrobic, a to by pasowalo chyba na wstepie ustalic ile koni ma to miec nie?

Do tego bede szukał osprzetu tj. turbiny, kolektora ssacego z 1.4, wiekszego icka i co tam jeszcze potrzeba.

Majstry bede wdzieczny za wszelkie info. Pozdro
turbomaniak
Spamer :P
Posty: 997
Rejestracja: sob mar 15, 2008 12:25 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: SZA

Re: Pytanie o remont silnika

Post autor: turbomaniak »

Forumowicz Ziuzio z Krakowa :wink:
Ridek
Obserwator
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 31, 2017 10:12 pm
Miejscowość: Nowy Sącz
Auto: Uno 1.3T

Re: Pytanie o remont silnika

Post autor: Ridek »

Dzkięki, majster znaleziony, proszę moderatora o usunięcie tematu.
ODPOWIEDZ