Panewki i pierścienie UT 1.3

turbo, głowica, dolot, układ paliwowy, itp.

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

Wojcieh
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 9:09 pm
Miejscowość: Warszawa
Auto: Uno 1.3T

Panewki i pierścienie UT 1.3

Post autor: Wojcieh »

Postanowiłem odświeżyć silnik w moim Uniaku, po rozebraniu okazało się, że do wymiany są panewki korbowodowe... Profilaktycznie chcę wymienić też pierścienie. Teraz pytania:

Jak sprawdzić, czy panewki są nadwymiarowe, czy STD?

I gdzie można kupić panewki i pierścienie STD? Czy do 1.3 są takie same, jak do 1.4 i PGT?
Awatar użytkownika
goofer007
Spamer :P
Posty: 720
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 8:15 pm
Miejscowość: SZA
Auto: Punto GT

Re: Panewki i pierścienie UT 1.3

Post autor: goofer007 »

Zmierz średnicę cylindra i czop wału to będziesz wiedział, do określenia czy nominał czy nadwymiar wystarczy suwmiarka.

Panewki kupisz pewnie w pierwszym lepszym sklepie/hurtowni, bo takie same występowały w wielu silnikach Fiata.
Pierścienie do 1.3T nie pasują do 1.4T, jeżeli mierzysz się z zakupem to bierz te z TEGO linka bo taniej raczej nie znajdziesz.
176B6.000 1372 GT
146A2.246 1301 TIE
Wojcieh
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 9:09 pm
Miejscowość: Warszawa
Auto: Uno 1.3T

Re: Panewki i pierścienie UT 1.3

Post autor: Wojcieh »

Z tymi pierścieniami mnie zagiąłeś, przeglądałem Allegro setki razy i nigdy na nie nie trafiłem... Dzięki wielkie.

A co do panewek i czopu wału - ile ma wynosić nominał? Swoją drogą, w katalogu IC jako takich, do 1.3 nie ma. Stąd pytanie, czy są zamienne z tymi od 1.4, bo tych nie brakuje.
Wojcieh
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 9:09 pm
Miejscowość: Warszawa
Auto: Uno 1.3T

Re: Panewki i pierścienie UT 1.3

Post autor: Wojcieh »

Ok, chyba znalazłem. Na moich panewkach jest numer Fiata 7597964

Wychodzi na to, że te będą pasować:

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... odowe.html" target="_blank" target="_blank

Co nie zmienia faktu, że wał trzeba będzie dokładnie przemierzyć przed złożeniem wszystkiego do kupy :)
Awatar użytkownika
goofer007
Spamer :P
Posty: 720
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 8:15 pm
Miejscowość: SZA
Auto: Punto GT

Re: Panewki i pierścienie UT 1.3

Post autor: goofer007 »

Wojcieh pisze:Z tymi pierścieniami mnie zagiąłeś, przeglądałem Allegro setki razy i nigdy na nie nie trafiłem... Dzięki wielkie.
Spoko. Swoją drogą - szybki jesteś w zakupach :D

Czopy w nominale - 45,498 - 45,518
Panewki - GLYCO 01-4127/4 STD

Kup gdziekolwiek.
176B6.000 1372 GT
146A2.246 1301 TIE
Wojcieh
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 9:09 pm
Miejscowość: Warszawa
Auto: Uno 1.3T

Re: Panewki i pierścienie UT 1.3

Post autor: Wojcieh »

Z kilkoma rzeczami już się kiedyś spóźniłem, teraz staram się nie popełniać takich błędów ;D

Fajnie, że panewki są łatwo dostępne i mają fajną cenę ;D Zresztą, pierścienie też drogie nie były...



Już nie zakładając nowego tematu, może ma ktoś albo wie ktoś gdzie dostać uszczelki kolektorów? ;)

Edit, chyba znalazłem... Tylko nigdzie nie ma żadnych zdjęć: http://www.iparts.pl/czesc/uszczelka-ko ... 32708.html" target="_blank
ODPOWIEDZ