W sumie to tylko 1.2 FIRE...

Tu znajdziecie rózne filmy i zdjęcia z Uno Turbo oraz Punto GT
Glaca

Re: W sumie to tylko 1.2 FIRE...

Post autor: Glaca »

megazord pisze:
Glaca pisze:.....W sumie to tylko na centomanii.......
Pewnie kolektor zjechali okrutnie bo oni się chyba tam brandzlują w tej kwestii :P Czasami se czytam tam posty żeby się pośmiać :wpysk:
:D :D :D o tak - kolektor określili mianem - "z dupy" a całą resztę jako "drut, śrut i podcieranie dupy szkłem" :wink: :wink: :wink: :wink:
megazord
Aktywny użytkownik
Posty: 223
Rejestracja: sob lip 17, 2010 2:07 am
Miejscowość: slask
Auto: Inne

Re: W sumie to tylko 1.2 FIRE...

Post autor: megazord »

Glaca pisze:
megazord pisze:
Glaca pisze:.....W sumie to tylko na centomanii.......
Pewnie kolektor zjechali okrutnie bo oni się chyba tam brandzlują w tej kwestii :P Czasami se czytam tam posty żeby się pośmiać :wpysk:
:D :D :D o tak - kolektor określili mianem - "z dupy" a całą resztę jako "drut, śrut i podcieranie dupy szkłem" :wink: :wink: :wink: :wink:
To są kolesie ucinający sprężyny, skracający amortyzatory na tokarkach czy wsadzający jakieś podkładki pod tarcze hamulcowe więc trzeba im wybaczyć :jump2: :wpysk:
Kolektor kolektorem, ma spełniać swoje zadanie, a nie wyglądać.
Glaca

Re: W sumie to tylko 1.2 FIRE...

Post autor: Glaca »


To są kolesie ucinający sprężyny, skracający amortyzatory na tokarkach czy wsadzający jakieś podkładki pod tarcze hamulcowe więc trzeba im wybaczyć :jump2: :wpysk:
Kolektor kolektorem, ma spełniać swoje zadanie, a nie wyglądać.
No tak ale im też chodziło o to, że on działać nie będzie... a jakoś kurcze działa :roll:
simon1989
Spamer :P
Posty: 604
Rejestracja: sob maja 23, 2009 1:54 am
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Puławy

Re: W sumie to tylko 1.2 FIRE...

Post autor: simon1989 »

Ja sie w Polandzie pojawie moze we wrześniu, silnik kilera dokończe i pojeździmy.
Co to są za światła? Jak to świeci w porównaniu do oryginalnych i czy większy to ma pobór prądu, gdzie to kupić i za ile?
Glaca

Re: W sumie to tylko 1.2 FIRE...

Post autor: Glaca »

simon1989 pisze:Ja sie w Polandzie pojawie moze we wrześniu, silnik kilera dokończe i pojeździmy.
Co to są za światła? Jak to świeci w porównaniu do oryginalnych i czy większy to ma pobór prądu, gdzie to kupić i za ile?
Światła robione ręcznie przez Drupiego.
4 soczewki z Audi A6.
Mijania są cool - po prostu tak jak w audi.
Drogowe lipa (za krótkie) gdyż to są te same soczewki tylko pozbawione przesłonki. Robi się bardzo jasno ale nie ma snopa światła daleko.
Kupić tego nie można bo to jednorazowa robota.
Prądu bierze normalnie bo to normalne żarówki H1.

Gdyby to zrobić na innych soczewkach drogowych to by była pełna bajka ale te były tanie to zaeksperymentowaliśmy...
Wyszło w sumie kilkaset zł zrobienie tego... na pewno nie mniej niż 500 za same części. Do tego są pozycje na ringach ale diody się popaliły bardzo szybko... muszę się kiedyś zabrać za te światła ale nie mam ani kasy ani weny.
Arson
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: sob mar 20, 2010 4:12 pm
Miejscowość: Wroclaw_Wielun
Lokalizacja: Wrocław-Wieluń

Re: W sumie to tylko 1.2 FIRE...

Post autor: Arson »

Glaca pisze:

Dobra - chcieliście to macie, w końcu śmiech to zdrowie :P

Obrazek

Obrazek
I bardzo dziękuję :). Dobrze wygląda. Jedyne co mnie zastanawia to ta otulina po lewej stronie:)
Glaca

Re: W sumie to tylko 1.2 FIRE...

Post autor: Glaca »

Arson pisze: I bardzo dziękuję :). Dobrze wygląda. Jedyne co mnie zastanawia to ta otulina po lewej stronie:)
Wiesza jak to jest - pierwszy pomysł - zrobię przegrodę termiczną - jupi.
Kupiłem w budowlanym ekrany termiczne, takie co się przykleja za kaloryferem.
Z blachy wyciąłem przegrodę - obkleiłem to z obu stron tymi ekranami i było git... tylko przy temperaturze się to zaczęło marszczyć, rozklejać, topić i ... się zrobił frendzel... więc muszę pomyśleć na czymś innym :|

A otulina to jest pianka izolacyjna do rur CO i ma za zadanie uszczelnić przegrodę do maski.
W sumie to dobrze działa ale... nie wygląda.
Glaca

Re: W sumie to tylko 1.2 FIRE...

Post autor: Glaca »

Pewnie tu nie wszyscy wiedzą ale było ka-bum....

Silnik zaczął piekielnie brać olej... tak bardzo że nie wyrabiałem dolewać no i razu onego go tak przegoniłem (kilka razy 200km/h w jednej trasie) i .... panewka zaczęła stukać... Za mało oleju było a nadal nie mam czujnika od ciśnienia pod wskazówkę...
No ale to i tak niczego by nie zmieniło bo silnik chlał olej i to go skreśliło.
Zeswapowałem na 1.4 8v FIRE - zmienne fazy rozrządu itp... z grande punto. Silnik 2 lata i 28kkm przebiegu.

Odprężyłem na 8:1 i na razie dałem IHI na 0.6 bara.
Jedzie sympatycznie, bardzo wcześnie się zbiera - praktycznie od 2 tys już coś się dzieje a przy 2500 wgniata.
Za kilka dni zmiana turbo na Garrett TB221 i ponad 1 bar musi dmuchać!
Dam znać jak skończę już te mody.
hartman
Obserwator
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 25, 2010 6:22 pm
Miejscowość: Wielun

Re: W sumie to tylko 1.2 FIRE...

Post autor: hartman »

Nono z takim motorem to już napewno zdecydowanie lepiej lata jak na poprzednim silniku :) Czekam na jakiś vid/foto
Glaca

Re: W sumie to tylko 1.2 FIRE...

Post autor: Glaca »

hartman pisze:Nono z takim motorem to już napewno zdecydowanie lepiej lata jak na poprzednim silniku :) Czekam na jakiś vid/foto
Będzie garrett na nowym kolektorze oraz podłączone zmienne fazy rozrządu to się zrobi video.
Na razie jest słabiej niż ostatnio na 1.2 ale cromę 2.0T tschooba objechałem :D
Glaca

Re: W sumie to tylko 1.2 FIRE...

Post autor: Glaca »

Dzisiaj sobie wymieniłem przegub i krokowca. W końcu mam wolne obroty :D
Czekam na części i niebawem garrett ląduje pod maską i wtedy dopiero będzie można postroić i hamować to "cudo" :wink:
Awatar użytkownika
Echuu
Aktywny użytkownik
Posty: 213
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 8:16 pm
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Inne

Re: W sumie to tylko 1.2 FIRE...

Post autor: Echuu »

Glaca pisze:Dzisiaj sobie wymieniłem przegub i krokowca. W końcu mam wolne obroty :D
Czekam na części i niebawem garrett ląduje pod maską i wtedy dopiero będzie można postroić i hamować to "cudo" :wink:

Obrazek
Lancer Evolution IV
Awatar użytkownika
goofer007
Spamer :P
Posty: 720
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 8:15 pm
Miejscowość: SZA
Auto: Punto GT

Re: W sumie to tylko 1.2 FIRE...

Post autor: goofer007 »

Echuu pisze:Obrazek
:lol:
176B6.000 1372 GT
146A2.246 1301 TIE
simon1989
Spamer :P
Posty: 604
Rejestracja: sob maja 23, 2009 1:54 am
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Puławy

Re: W sumie to tylko 1.2 FIRE...

Post autor: simon1989 »

goofer007 pisze:
Echuu pisze:Obrazek
:lol:
Dobre :D Ta fota to powinien byc taki automatyczny spam jak ktos nie wrzuci fot w dziale chwalimy sie:D
simon1989
Spamer :P
Posty: 604
Rejestracja: sob maja 23, 2009 1:54 am
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Puławy

Re: W sumie to tylko 1.2 FIRE...

Post autor: simon1989 »

goofer007 pisze:
Echuu pisze:Obrazek
:lol:
Dobre :D Ta fota to powinien byc taki automatyczny spam jak ktos nie wrzuci fot w dziale chwalimy sie:D
ODPOWIEDZ