Usterki u mechanika a prawo?

Dyskusje "o wszystkim" i "o niczym" ;-)

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

Keller
Obserwator
Posty: 19
Rejestracja: śr gru 19, 2012 12:05 pm
Miejscowość: Wrocław/Domaszowice
Auto: Punto GT

Usterki u mechanika a prawo?

Post autor: Keller »

Witam wszystkich
jakiś czas temu zawiozłem auto do mechanika do wymiany wałka rozrządu - auto 100% sprawne. Męczył się z rozrządem ponad miesiąc.... Po wymianie auto strasznie kręciło na wysokich obrotach i zaczeło kopcić, mechanik oglądał silnik z każdej strony i po jakiś 2 tyg doszedł do wniosku, że padło turbo(garrett t28), które miało przejechane niecałe 3k km od wymiany. Niestety gwara mi minęła bo dosyć długo mnie nie było, natomiast auto było sporadycznie palone przez mojego kuzyna aby się nie zastało (praca-dom, spokojnie bo to nie wariat i też nieco wie jak obsługiwać auta z turbo). Z tego co się orientuję wymiana rozrządu a uszkodzenie turbo to 2 odmienne sprawy ale niemożliwym jest żeby padło tak szybko tym bardziej, że było skręcone na 0,5bara a nie full1,2. I teraz impas ja obwiniam mechanika on sie nie przyznaje auto stoi u niego i dupka blada. Jak można rozwiązać ten spór w oparciu o jakieś paragrafy? Kto ponosi wine czy mechanik nie podejmuje ryzyka przy przyjęciu takiego zlecenia, czy ma jakieś ubezpieczenia? Jak to formalnie wygląda?
Z góry dzięki za odpowiedź
POZDRO!
turbomaniak
Spamer :P
Posty: 997
Rejestracja: sob mar 15, 2008 12:25 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: SZA

Re: Usterki u mechanika a prawo?

Post autor: turbomaniak »

Po wymianie auto strasznie kręciło na wysokich obrotach
co to znaczy?

Nie wiem co mozna przez miesiac robic przy rozrzadzie w pgt, odnosnie sprawy uwalenia turbo to raczej nie wygrasz bo nie masz jak tego udowodnic. Wez dogadaj sie odnosnie kosztow roboty i zawiez auto do kogos kto to ogarnia, nie pchaj sie do sadu z tym bo stracisz duzo czasu, nerwow i pieniedzy a i tak nie wiadomo czy wyjdziesz na swoje. Druga sprawa, jest tyle mozliwych przyczyn kopcenia ze nawet nie chce mi sie o tym pisac
Awatar użytkownika
DeviL
Punto2 killer
Posty: 1332
Rejestracja: śr maja 10, 2006 1:58 pm
Miejscowość: Kraków
Auto: Inne

Re: Usterki u mechanika a prawo?

Post autor: DeviL »

LoL miesiąc robić rozrząd ? To trwa max 2 godziny , z wałkiem rozrządu jeśli jest p&p to może ~5 godzin ? Chyba ,że jest jakiś nie ori wałek i zmieniło charakterystykę pracy silnika co zabiło turbinę ,ale jak nie było śmigane to raczej trudno do zrobienia. Jak nie masz papieru na robotę (a zapewne nie masz) to nic nie zrobisz.
Potrzebujesz części do swojego włocha wal z vin-em na priv-a ;)
ODPOWIEDZ