UWAGA NA LUI-GARAGE !!!!

Dyskusje "o wszystkim" i "o niczym" ;-)

Moderatorzy: KYS, ZibiUT

kornat
Aktywny użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: pt maja 29, 2009 1:03 am
Miejscowość: Warszawa/Płońsk
Auto: Punto GT

UWAGA NA LUI-GARAGE !!!!

Post autor: kornat »

Cześć
chciałbym ostrzec wszystkich przed "firmą tuningową" http://lui-garage.pl/" target="_blank" target="_blank" target="_blank prowadzoną przez forumowicza Lui.

Na początku sierpnia zadzwoniłem do Lui z pytaniem czy byłby w stanie wykonać aluminiowy zbiornik paliwa pod konkretny wymiar. Wytłumaczyłem jak ma wyglądać, podałem wymiary i wydawało się, że wszystko będzie OK. Czas oczekiwania około tygodnia. Zaliczka na materiał 200zł. W międzyczasie zamówiłem czujnik poziomu paliwa, który Lui miał wspawać.
Około 15-20 sierpnia zadzwoniłem z pytaniem czy byłby w stanie wykonać rollbar do punto. Lui stwierdził, że nie będzie najmniejszego problemu bo akurat ma na placu u siebie punto i zrobi pomiary. Za rollbar około 600zł, wszystko wg załącznika J z możliwością rozbudowania. Ok dla mnie super.
Pod koniec września Lui odezwał się, że zbiornik już skończony i wyszło 430zł razem z wysyłką. Rollbar nawet nie zaczęty, nie ma kasy na materiał. Zaproponowałem, ze przeleję kasę na materiał bo nie chciałem, zeby przedłuzało się to w nieskończoność. 27 września przelałem 580zł ( w sumie 780 wliczając zaliczkę na materiał na zbiornik)
4 pażdziernika dostałem to:
UWAGA!! Grozi opluciem monitora !!
ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek



Załamałem się, wygląda jakby ktoś trzymał spawarkę 1 raz w rękach. W dodatku widać, ze musiały go spawać 2 osoby bo są różne spawy.
Napisałem maila ( dodzwonić się jest baaardzo cięzko) , że zbiornik nie spełnia moich oczekiwań i chcę go zwrócić bo boję się o swoje bezpieczeństwo i jak rollbar ma wyglądać tak samo to niech się nie męczy i go nie spawa.
Po kilku dniach odpisał, ze zwróci kasę za zbiornik i za rollbar, jak mi się nie spodoba, tez
Na pytanie, czemu to tak długo trwa odpisał ze rollbar robi drugi raz bo pierwszy mu nie wyszedł. Poprosiłem o fotki, przed wysyłką.
Dostałem fotki.....robione telefonem:
http://images38.fotosik.pl/1153/40b77f4a8feb30d6med.jpg" target="_blank" target="_blank" target="_blank
http://images50.fotosik.pl/1173/1d134dc657038e22med.jpg" target="_blank" target="_blank" target="_blank
http://images43.fotosik.pl/1163/fc7f5f603fe79611med.jpg" target="_blank" target="_blank" target="_blank
http://images50.fotosik.pl/1173/7aa8f0ba1e295ae9med.jpg" target="_blank" target="_blank" target="_blank
http://images49.fotosik.pl/1137/b17141632a0ad4damed.jpg" target="_blank" target="_blank" target="_blank

Na fotkach rollbar wyglądał OK. Lui miał go rozbudować o poprzeczkę na pasy i drugą przekątną na pałąku głównym, tak zeby patrząc z tyłu optycznie był krzyż. Przed wysyłką miałem dostać fotki z aparatu. Fotek nie dostałem...

10 listopada kurier zamiast rollbara przywiózł trzepak na dywany....
Po przymierzeniu do auta, okazało się, że odstaje do przodu tak, ze cięzko zmieścić fotele. Odstęp do słupków około 10cm..
Obrazek
Pałąk głowny niesymetrycznie wygięty( róznica 3-4cm)...
Obrazek
Pałąk musiał być za bardzo wygięty i potem odginany w drugą stronę i szlifowany
Obrazek
"Przekątna" na pałąku rozbawiła mnie najbardziej...
Obrazek
Do prawego tylnego nadkola brakowało kilka cm.
Obrazek


Obrazek
podłoga jest równa, to rollbar taki krzywy

Obrazek Obrazek Obrazek

Tego samego dnia napisałem mu wiadomość, ze chcę zwrot pieniędzy i odsyłam graty. Mineły 2 tygodnie i cisza, kasy jak nie było tak nie ma....24 listopada napisałem smsa z pytaniem jak długo mam jeszcze czekać na zwrot pieniędzy, dostalem odp ze pieniadze bede mial na konce w poniedziałek, max wtorek tj 28-29listopad. I tu kontakt się urywa, telefonow nie odbiera, na smsy nie odpisuje... Widocznie ma mnie w dupie a tego tolerować nie będę. Wystarczyłoby zadzwonić i wyjaśnić albo chociaż odebrać telefon!
Przykro mi, ze muszę załatwiać takie sprawy przez forum ale niech ten temat będzie przestrogą dla innych.
Od dziś, dopóki nie otrzymam zwrotu kasy, będę dodawał ten temat na KAŻDE forum motoryzacyjne, jedno forum na dzień :) Zaczynam od unoturbo.pl bo chyba z tym forum Lui jest najbardziej kojarzony

Podsumowując:
Jesteśmy 3 miesiące w plecy z projektem...
LUI + TIG = FAIL
Awatar użytkownika
chemmist
Zaawansowany użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: wt sie 02, 2005 12:02 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: Piaseczno

Re: UWAGA NA LUI-GARAGE !!!!

Post autor: chemmist »

w głowie się nie mieści żeby tak zachowywali się forumowicze, chociaż byli już tu tacy, mnie też jeden kiedyś załadował
walcz o swoje :zolnierz:
F.I.A.T. : Fabbrica Italiana Automobili Turbocompresse
adrian055
Spamer :P
Posty: 504
Rejestracja: czw maja 14, 2009 9:17 am
Miejscowość: Gorlice
Auto: Punto GT

Re: UWAGA NA LUI-GARAGE !!!!

Post autor: adrian055 »

masakra... co do spawania alu to nie mam jakiegos doswiadczenia ale to jest polaptane i ktos kto nie ma pojecia podobnie zrobi:)
Awatar użytkownika
DeviL
Punto2 killer
Posty: 1332
Rejestracja: śr maja 10, 2006 1:58 pm
Miejscowość: Kraków
Auto: Inne

Re: UWAGA NA LUI-GARAGE !!!!

Post autor: DeviL »

Kiedys Luiego poznalem i wydawal sie uczciwym ludziem ;)
Rollbar jest lipny , przeciez w razie wypadku takie cos moze kierownika zabic ... ehh
Potrzebujesz części do swojego włocha wal z vin-em na priv-a ;)
Lui
Spamer :P
Posty: 1445
Rejestracja: pn maja 09, 2005 1:46 pm
Auto: Uno 1.3T
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Re: UWAGA NA LUI-GARAGE !!!!

Post autor: Lui »

1. Długo trwało racja, nagromadziło się dużo spraw i tak wyszło:(
2. Ciężko się dodzwonić, racja, codziennie to nie raz słyszę, tak jest i do końca roku tak będzie. Nie mam zamiaru nikogo unikać ani oszukiwać, powody jak punkt 1, musiałbym książkę napisać żeby to wyjaśnić.

3. Co do zbiornika, może się nie podobać, źle to wygląda. Zbiorników już trochę pospawałem, miałem 1 skargę na nieszczelność + drugi który "cieknie" u mnie. Nie są to dosłownie wycieki,ale po 1-2dniach pojawia się na spoinie żółta plamka. Wcześniej sprawdzałem zbiorniki tylko przez uszczelnienie końcówek, zalewanie wodą i szukanie nieszczelność przy pomocy cienkiej chusteczki (widać więcej niż gołym okiem). Żeby było wszystko super, zbiornik kornata to pierwszy po teście ciśnieniowym (3-4bar). Wyszło kilka mikro nieszczelności nawet na ładnych spoinach. No to zacząłem poprawiać, łatwo nie było, wypracowania pisać nie będę jak ktoś jest doświadczonym spawaczem aluminium to chętnie porozmawiam o tym co to mogło być i jak tego uniknąć, czy kiepski gaz, materiał czy może pozostałości piasku po cięciu wodą (po laserze się łatwiej spawa ale kosztuje to majątek).

Nie musi się to komuś podobać, mam tu 3 auta i któreś z nich chętnie go przyjmie bo to dobry zbiornik jest. I spawałem go tylko ja.



Co do rollbara, to dziwne, bo w punto którym ja to robiłem wszystko pasuje, nie jest tak pochylony, węższy jest po to żeby zmieściły się plastiki i orginalne pasy. JEST KRZYWY BO TAKI MA BYĆ taka jest podłoga w punto i różne tylne kielichy. Mam 4 punciaki teraz u siebie to z ciekawości sprawdze może są jakieś różnice albo któreś auto jest bo megadzwonie.

Odginane nic nie było !!! Musiałem wymienić końcówki w giętarce (przez nie zepsułem poprzedni pałąk). Na nowych końcówkach na rurze były rysy, delikatnie przeleciałem szlifierką żeby zobaczyć czy to nie jest jakieś pęknięcie albo głęboka rysa bo kolejny kawałek nie taniej rurki poszedłby na złom.

Co do drugiej przekątnej taka też może być.

Teksty o zabijaniu można sobie darować..... wniosek - wysyłkowo rollbarów lepiej nie robić

ciekawy jestem jak wróci co mu jest nie tak, czy budy inne, czy któreś dzwonione :?:


Pieniądze miałem odesłać w poniedziałek / wtorek bo miałem w zeszłą niedzielę dostać, dostałem w tą i nie wszystko :? Niestety zamiast do warsztatu zaraz jadę do miasta bawić się w windykatora. Mam nadzieję że wyciągnę coś, jak nie to na pewno część przeleję. Niestety mogę obiecywać tak samo jak mi obiecują i codziennie robić łańcuszek smsów/telefonów nic nie znaczącego "jutro"

Jeszcze raz przepraszam za opóźnienie i inne nieporozumienia :oops:
Pozdrawiam :popijawa:
Fiat Grande Uno
www.uno-racing.prv.pl
kornat
Aktywny użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: pt maja 29, 2009 1:03 am
Miejscowość: Warszawa/Płońsk
Auto: Punto GT

Re: UWAGA NA LUI-GARAGE !!!!

Post autor: kornat »

I potrzebny był ten temat na forum? Nie można było napisać smsa/maila/ lub zadzwonić i powiedzieć o co chodzi?
węższy jest po to żeby zmieściły się plastiki i orginalne pasy.
Dobrze wiedziałeś o tym, że w aucie nie mam tapicerki, plastików, boczkow, ori pasów i ze zostaje tylko podsufitka
Co do drugiej przekątnej taka też może być.
ale taka być nie miała...
kornat
Aktywny użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: pt maja 29, 2009 1:03 am
Miejscowość: Warszawa/Płońsk
Auto: Punto GT

Re: UWAGA NA LUI-GARAGE !!!!

Post autor: kornat »

dziś kasa wróciła do mnie. Temat można zamknąć/usunąć/zostawić - do wyboru przez moderatora :wink:
A ja lecę pakować i odsyłać klamoty
Zablokowany